Ersin Bayramkaya

ERSİN BAYRAMKAYA (KURUCU)

Klinik Psikolog/Psikoterapist/Öğretim Görevlisi/Süpervizör

e-mail: ersinbayramkaya@gmail.com

2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’nı bitiren Ersin Bayramkaya, 2005 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Kurucusu olduğu SEYİR Psikoloji’de yetişkinlerle ve çiftlerle danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra, aynı zamanda kurumların ihtiyaçlarına göre eğitim, seminer, atölye çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Psikoterapi I-II derslerini ve süpervizyon vermekte, Varoluşçu Akademi’de ise eğitmen ve süpervizör olarak yer almaktadır.

Ersin Bayramkaya, 2007-2008 yıllarında Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi’nde (PDGM) üniversite öğrencileri ile bireysel terapi ve grup çalışmaları yürütmüş, çeşitli konularda konferans ve seminerler vermiştir.

2008-2009 yıllarında DBE-Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde bireysel, çift/aile terapi seansları yürütmüş ve başta performans geliştirme olmak üzere çeşitli konulardaki projelerde yer almıştır.

2008-2009 yıllarında Türk Psikologlar Derneği (TPD) yönetim kurulunda yer alan Ersin Bayramkaya, 2005 yılında gerçekleştirilen X. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde kongre düzenleme kurulu başkanlığını yürütmüştür. Öğrencilik yıllarında (2001-2005) Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) temsilcisi olarak çalışmış ve yapılan faaliyetlerde aktif görevlerde yer almıştır.

Bayramkaya, 2009-2016 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler Birimi, 2009-2015 yılları arasında İnda Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ve 2016-2019 yılları arasında kurucularından olduğu Yeni Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler’de psikoterapist ve eğitmen olarak çalışmıştır.

2016 – 2019 yılları arasında Bayramkaya, İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak son sınıf öğrencilerine Psikoterapinin Temel Mekanizmaları ve Psikoterapi Yöntemleri dersleri, 2020 – 2021 yıllarında Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’nda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Klinik Vaka Tartışmaları dersini vermiştir.

Bayramkaya, yüksek lisans süresince Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimi ile eğitim ve süpervizyon almıştır. Yüksek lisans sonrası Travma ve Travmaya Müdahale Eğitimi, Şema Terapi I. Düzey, EMDR I-II Düzey, Stratejik Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Gottman Çift Terapisi I-II Düzey, Duygu Odaklı Çift Terapisi I ve II. Düzey ve Figley Institute tarafından verilen Sahada Travma Uzmanlığı Sertifikasyon Eğitimlerini tamamlamıştır. Bayramkaya, son olarak, Varoluşçu Akademi tarafından verilen ve iki sene süren Temel Varoluşçu Psikoterapi Eğitimi’ni tamamlamıştır. Bayramkaya, yine Varoluşçu Akademi tarafından verilen Varoluşçu Terapi Formasyon sürecindedir. Bunlara ek olarak Bayramkaya, psikoterapist olarak gelişimini devam ettirmek için onlarca farklı seminer, çalışma grubu, süpervizyon ve eğitime katılmıştır ve katılmaya da devam etmektedir.

Bayramkaya aynı zamanda Paul Ekman International tarafından düzenlenen sertifikasyon eğitimlerini (ESAC 100 – Emotional Skills and Competencies, ETAC 200 – Evaluating Truthfulness and Credibility) tamamlamıştır.

Türk Psikologlar Derneği Travma Birimi’nde Psikolojik Acil Müdahale Ekibinde gönüllü olarak yer alan Bayramkaya aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.

————————()———————-

MESLEKİ DENEYİM

Psikoterapi Deneyimi

2019 – …….. – Seyir Psikoloji (Kurucu)

2016 – 2019 – Yeni Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler (Kurucu Ortak)

2010 – 2016 – Sabancı Üniversitesi Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler (P2HB)

2010 – 2015 – İnda Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

2008 – 2009 – DBE-Davranış Bilimleri Enstitüsü

2007 – 2008 – Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi (PDGM)

Akademik Deneyimler

2019 – … – Acıbadem Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi – Süpervizör

2020 – 2021 – Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi – Süpervizör

2016 – 2019 – İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi

2016 Bahar Dönemi – İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi