Esra Yıldırım

ESRA YILDIRIM

Uzman Psikolog/Psikoterapist

 

Esra Yıldırım, Notre Dame de Sion lisesinden mezun olduktan sonra 1998 yılında psikoloji lisansını Boğaziçi Üniversitesinde tamamlamıştır. Bir dönem kurumsal iş hayatında çalışan Yıldırım, ulusal ve uluslarası çeşitli şirketlerde pazarlama alanında üst düzey yöneticilik yapmıştır. Kurumsal hayattaki ilişkisel ve yönetimsel tecrübelerin ardından, yüksek lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi programında tamamlamıştır.

Katıldığı çeşitli seminer ve süpervizyonların yanı sıra sertifika düzeyinde aldığı/ almakta olduğu eğitimlerden, ICEEFT (International Centre for Excellence in Emotionally Focused Couples Therapy) tarafından desteklenen Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi Modül-I, Satir Pacific İnstitute tarafından onaylı Satir Çift ve Aile Terapisi sertifika programı, EMDR Düzey-I başta gelmektedir.

Klinik çalışmalarına Özyeğin Üniversitesi bünyesindeki Çift ve Aile Merkezi’nde başlayan Yıldırım, Kartal Belediyesi Aile merkezinde çift ve bireyler ile gönüllü psikolog olarak çalışmış ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Galip Öztürk Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nda stajyer psikolog olarak çocuklarla oyun terapisi çalışmaları gerçekleştirmiştir. Yöret vakfı tarafından gerçekleştirilen, dezavantajlı gruplardaki ebeveynleri güçlendirmeye yönelik çeşitli projelerde eğitmen olarak görev almıştır.

Klinik uygulamalarında sistemik, duygu odaklı ve psikoanalitik çift terapi modellerini entegre etmektedir. Yetişkinlerle bireysel psikoterapi, çift ve aile terapisi çalışmalarını sürdürmektedir. Seansları Türkçe, İngilizce ve Fransızca olarak gerçekleştirmektedir.